Není to tak dávno, co na jedné vědecké konferenci, která neunikla žádnému bystrému oku, vystoupil čínský biofyzik, který se zabýval už déle známou metodou CRISPR. Na této konferenci došlo k prvnímu veřejnému odhalení, činu, který je spíše chápán velice negativně, ačkoli bylo pouze otázkou času, kdo to první udělá.
Tento čínský vědec pozměnil genom dvěma malým holčičkám, za účelem jejich zdokonalení a zvýšení jejich odolnosti na horší a horší podmínky, které se na naší planetě vyskytují. Pomocí této metody došlo k odstranění receptoru CCR5, který je zodpovědný za chorobu AIDS, na kterou jsme stále ještě úplně nenašli to pravé řešení. Mimo jiné, malá děvčátka mají mít i větší inteligenční kvocient a kognitivní schopnosti. Čínský vědec si tímto podepsal ortel, protože spáchal trestný čin, mimo jiné došlo k vyvolání spousty otázek, jak etických, tak i teoretických. Například zdali je toto klíč, k přežitím na jiných dosud neobyvatelných planetách, nebo potenciální záchrana před všemi lidskými chorobami. Ale jak vlastně slavná metoda CRISPR funguje? Metodu CRISPR si lze velice jednoduše představit jako malinké nůžky, kterými lze vystřihnout nechtěnou část vašeho já a navždy se jí zbavit, nicméně pravda je o něco složitější. CRISPR je schopen najít v lidské přímo konkrétní nukleotidovou sekvenci, vystřihl ji a nahradil za jinou.
Nicméně celý tento proces je ve skutečnosti mnohem složitější. Touto metodou dochází nejčastěji k úpravám ovoce a zeleniny, jedná se o tak zvané GMO, kterého se lidé často obávají, aniž by tušili, že tyto geneticky modifikované organismy jedí po celý svůj život. Hlavní myšlenkou GMO, je zdokonalit a vylepšit produkty, aniž by to mělo větší dopad na jejich kvalitu nebo cenu. Změna genetického kódu by neměl být absolutně žádný problém a lidé by se ho neměli obávat, ale právě naopak ho přijmout a využít možnosti, která se jim naskytla.