Skákání na trampolínách se stalo dokonalou zábavou, relaxační technikou a uvolňujícím prostředkem proti stresu. Tento boom zachvátil nejprve Německo, Rakousko a Francii a posunul se také do Česka. Výhodou tohoto nářadí je, že se jedná o cenově dostupné, robustní a účelové sportovní náčiní, které nám může sloužit mnoho let.
Pamatujte také na bezpečnost vaši i vašich blízkých
Každé nářadí může způsobit úraz– na Internetu se rozšířila poplašná zpráva, že trampolíny jsou nebezpečné nářadí, a že rozhodně nejsou vhodné pro děti. Nutno podotknout, že jsou naopak natolik zabezpečené, že v případě dodržování jistých pravidel a doporučení se jedná o jeden z nejbezpečnějších výrobků z kategorie sportovních potřeb. Mnohem nebezpečnější je např. docela obyčejný bicykl. In-line nebo lední brusle, lyže, snowboard či skateboard jsou ve srovnání s trampolínou dokonce mnohonásobně nebezpečnější. Zabezpečíte-li odrazovou plochu krytem pružin z PVC, obvodovou ochrannou sítí a ochrannou sítí pod trampolínou, je pravděpodobnost vážného úrazu minimální.
Nenechte se při skákání rozptylovat– dynamika pohybu odrazů a dopadů na pružnou podložku je natolik svérázná, že se jí musíte věnovat naplno. Každé rozptylování vám jednak pokazí samotný prožitek ze skákání a zároveň zvýší pravděpodobnost nějakého karambolu. Ideální je skákat o samotě a samozřejmě bez mobilního telefonu v kapse. Na odrazovou plochu rovněž nepatří náramky, řetízky a samozřejmě ani svačina nebo žvýkačka. Skákejte v přiléhavém oděvu, který je pohodlný, ale zároveň nepadá, aby se nakonec nezamotal mezi nohy.
Akrobacii raději přenechejte profesionálům– anebo pokud si opravdu věříte, že ji zvládnete, cvičte pod vedením zkušeného instruktora. Ten vám pravděpodobně doporučí nejprve salto vzad, které je jednodušší, než kotouly vpřed. Nejprve si však musíte osvojit základy a mít patřičnou jistotu a také být v dobré fyzické (i psychické) kondici.